Akcja ” Pomoc nie zna GRANIC „

Fundacja Jedyna Taka, w ramach akcji #MissionMissions, włącza się w akcję Justyny Kułakowskiej – „Pomoc nie zna GRANIC”. To zbiórka pieniędzy na zakup aktywnego wózka inwalidzkiego dla jednego z niepełnosprawnych mieszkańców Botswany (płd. Afryka), który w wyniku skoku do wody doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym.

Inicjatorką zbiórki jest nasza koleżanka, Jedyna Taka Mama, pracująca w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. W grudniu 2017 roku miała okazję poprowadzić warsztaty aktywnej rehabilitacji w Botswanie, gdzie poznała Dullasa.

To młody, energiczny chłopak, który chciałby aktywnie i samodzielnie żyć. Niestety Botswana nie zapewnia pomocy osobom, których niepełnosprawność powstała z innych przyczyn niż wypadek komunikacyjny. Ograniczenia, z jakimi boryka się Dullas, a także jego charyzma i chęć do niezależnego życia, skłoniły Justynę do zapoczątkowania tej wspaniałej inicjatywy.

Historia Kaone Dullas Meyoya.

„Nazywam się Kaone Dullas Meyoya. Mam 29 lat, urodziłem się 25 maja. Aktualnie jestem singlem – podczas wypełniania oficjalnych dokumentów mogę zaznaczać właśnie to okienko, no cóż. Dzieci też nie mam. Ale mam szczeniaka, którego nazwałem na cześć swojej znajomej… Ma na imię Justyna. 

 „W 2012 roku, w październiku miałem wypadek na basenie. Skoczyłem na płytką wodę i złamałem kręgosłup szyjny jednocześnie uszkadzając rdzeń kręgowy na poziomie C5-C6. Wynikiem tego jest porażenie czterokończynowe, straciłem także chwyt w dłoniach. Należałem wtedy do armii. Z powodów zdrowotnych, w 2015 roku zostałem zwolniony ze służby. Od pięciu lat poruszam się na wózku inwalidzkim, a w tym roku mija szósty rok. W przeciwieństwie do osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, fundusz państwowy w moim kraju nie pokrywa kosztów zakupu ani urządzeń, ani żadnych innych rzeczy mogących ułatwić moje funkcjonowanie jako osoby po urazie rdzenia kręgowego.

W związku z tym jestem w trudnej sytuacji. Nie mam prawa do otrzymania aktywnego wózka inwalidzkiego. Nie jestem też w stanie go kupić, ponieważ aktualnie nie pracuję. Mimo to jestem radosnym człowiekiem. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi, nawiązywać przyjaźnie. Chciałbym odwiedzić Polskę i ponownie zobaczyć się z Justyną Kułakowską. 

 Lubię muzykę soulful deep house, seriale telewizyjne, lubię poznawać nowe kultury, uwielbiam rozmawiać z moimi przyjaciółmi, dużo mówię… Jestem bardzo ciekawski i zawsze otwarty na wiedzę. Uwielbiam także jedzenie… Ja i jedzenie jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi… „

Jako Fundacja działająca na rzecz zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnością oraz propagowania aktywnego i samodzielnego życia z przyjemnością włączamy się w promocję zbiórki.

Pierwszą ambasadorką jest Adrianna Zawadzińska – Miss Wheelchair Poland 2016 oraz II Wicemiss Wheelchair World 2017.

Fot. Marta Kuśmierz
 

Drugą ambasadorką zbiórki jest Aleksandra Chichikova – Miss Świata na Wózku 2017, która już 26.01 zagości w Warszawie. Celem jej wizyty będzie odebranie nagrody – wózka inwalidzkiego Quickie Helium, a także wparcie akcji „Pomoc nie zna GRANIC”. Ponadto, w ramach zbiórki na wózek dla Dullasa, przeprowadzone będą aukcje, których finał będzie miał miejsce 22.02 w Warszawie.

Fot. Marta Kuśmierz
 
Zachęcamy do pomocy oraz dzielenia się informacją na temat akcji „Pomoc nie zna GRANIC”.
Kwota potrzebna do zakupu wózka dla Dullasa to 16 000 zł.
Link do zbiórki: https://pomagam.pl/hsqqqm7q

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *